АГРЕСІЯ і підліток (завантажити)

 Налагоджуємо контакт із підлітком (завантажити)

Проблеми підліткового віку (завантажити)

ЗНАЙ: ТИ НЕ ОДИН! РАЗОМ ПОДОЛАЄМО БУЛІНГ!

У шкільному житті, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації приниження чи знущання з однокласників, молодших школярів. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг», її потрібно вирішувати усім дорослим.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому, найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.

Міністерство юстиції України розпочало активну інформаційну роботу #СтопБулінг, адже діти мають право на безпечне дитинство.

Життя у безпеці

ГО "Ла Страда - Україна"

Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного)

 

Національна дитяча “гаряча лінія”  0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного)

 

Поради педагога батькам   майбутніх першокласників

*     Для дитини ви - зразок мовлення, адже діти вчаться мови, наслідуючи. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки, любові.

*     Виявляйте готовність слухати. Якщо роль слухача вас утомлює, якщо ви поспішаєте, не забувайте: терпіння, виявлене вами, суттєво полегшить ваші проблеми в майбутньому.

*     Забезпечуйте дитині широкі можливості користування кожним із 5 відчуттів: вона повинна бачити, слухати, торкатися руками, куштувати на смак різноманітні елементи навколишнього світу.

*     Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м’язів руки, аби їй було легше опанувати письмо. Для цього необхідно  вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення тощо.

*     Забезпечуйте всі можливості та умови для повноцінної гри дитини. Гра – це її провідна діяльність, це її робота.

*     Працюйте з дитиною над розвитком її пам’яті, уваги, мислення. Для цього сьогодні пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках тощо.

*     Запровадьте для дитини вдома єдиний режим і обов’язково дотримуйтеся його виконання всіма членами родини.

*     Дитина повинна мати вдома певне доручення і відповідати за результат його виконання.

*     Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку дитини є спільність вимог до неї з боку всіх членів родини.

      *     Не завищуйте і не занижуйте самооцінку дитини, оцінюйте їїрезультати адекватно, і доводьте це до її відома.

 

Умій володіти собою

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.

5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.

6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

8. Будь толерантною особистістю.

 

Психологічний тест: Як ви смієтеся?

  Кожному з нас властиві характерні жести і рухи. Це стосується і сміху. Як би ви не сміялися, завжди сміх в якійсь мірі відповідає вашому характеру. Відповівши на питання, ви визначите свою манеру сміятися.

Чи типово для вас під час сміху торкатися мізинцем своїх губ? Якщо так, то це означає, що вам подобається бути в центрі уваги. 

Чи прикриваєте ви рот рукою, коли смієтеся? Якщо так, то ви декілька неуверенни в собі. Часто бентежитеся, вважаєте за краще залишатися в тіні. Наша рада: не перегинайте з самоаналізом і надмірною самокритикою.

Часто під час сміху  закидаєте голову? Якщо так, то ви, очевидно, довірливі, у вас широка натура. Інколи здійснюєте несподівані вчинки, узгоджується лише зі своїми відчуттями. А стоїть, мабуть, більше покладатися на розум. 

Чи торкаєтеся під час сміху рукою особи або голови? Якщо так, то, швидше за все, ви - мрійник. Це, звичайно, непогано, але чи треба так прагнути здійснити свої марення, деколи зовсім нереальні? Більше тверезості і реалістичного підходу до життєвих проблем.

Чи морщите ви ніс, коли смієтеся? Якщо так, то ваші відчуття і погляди швидко і часто міняються. Ви людина емоційна і, мабуть, капризні. Легко піддаєтеся хвилинному настрою, що створює труднощі для вас і для тих, що оточують.  

Смієтеся голосно, розкривши рот? Якщо так, то ви належите до людей темпераментним, рухливим. Придбати трохи стриманості, помірності вам би не перешкодило.

Чи нахиляєте ви голову, перш ніж тихенько розсміятися? Якщо так, то ви з людей добросердих, сумлінних, звиклих пристосовуватися до ситуації. Ваші відчуття і вчинки завжди під контролем. 

Чи тримаєтеся ви під час сміху за підборіддя? Якщо так, то, якого б ви не були віку, абсолютно очевидно, що в характері ви зберегли межі юності. І, напевно, тому поступаєте часто без довгих роздумів.

Чи примружуєтеся ви, коли смієтеся? Якщо так, то це свідчить про врівноваженість, упевненість в собі, неабиякому розумі. Ви діяльні і наполегливі. Інколи, можливо, більше, ніж потрібно, - в таких випадках постарайтеся побачити себе з боку. 

У вас немає певної манери сміятися? Якщо так, то, очевидно, ви належите до індивідуалістів - у всьому і завжди в першу чергу керуєтеся власною думкою. Мабуть, це багатьом з вашого оточення не подобається.