Методичка паспорт 

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо популяризації біометричних документів та діяльності Державної міграційної служби України повідомляємо, що згідно п. 3 Постанови КМУ від 26.10.2016 року №745 кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.

Пáспорт (фр. passeport) — документ, що видається державою для посвідчення особи своїх громадян (первісне значення — дозвіл на проїзд через порт) та визначає громадянство його власника.

Із здобуттям Україною незалежності певний час діяла паспортна система Радянського Союзу, тому виникла нагальна потреба у створенні та розвитку інституту громадянства паспортної служби України. Для здійснення цього заходу видали низку державних документів.

Відповідно до прийнятих документів підтвердження громадянства України та посвідчення особи власника є паспорт громадянина України та свідоцтво про народження, а документами, що посвідчують особу громадянина України за кордоном і при перетинанні державного кордону України, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон або дипломатичний і службовий паспорти, посвідчення особи моряка, члена екіпажу, проїзний документ дитини, посвідчення особи на повернення в Україну. Але основним документом, який засвідчує особистість, є паспорт громадянина України.

З 1 листопада 2016 року внесені зміни до законодавства згідно яких передбачено що кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України у формі картки.

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки особам, які достягли 14-річного віку - це загальноосвітня практика документувати громадян із набуттям часткової дієздатності. Після 14 років кожна особа може самостійно приймати певні рішення, наприклад, обирати та реєструвати місце проживання, тощо.

Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років.

Паспорт громадянина України видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання. Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються особою до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за зареєстрованим місцем проживання.

Особа, яка досягла 14-річного віку та місце проживання якої не зареєстровано, для оформлення паспорта вперше подає документи до територіального підрозділу ДМС, за місцем свого фактичного проживання в Україні.

Для оформлення паспорта вперше необхідно подати такі документи:

1) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;

2) оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків (паспортів) або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).

У разі відсутності таких документів або у разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;

3) для внутрішньо переміщених осіб (особи, які прибули на відповідну територію з окупованої території України) - довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

6) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (коли дитина не дієздатна);

8) довідку про зареєстроване місце проживання отриману в органах реєстрації ( довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи);

9) довідку державної фіскальної служби щодо номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). При цьому, код буде нанесено на паспорт графічно та занесено до електронного чіпа.

За проживання без паспорта та за умисне зіпсуття паспорта чи втрату його з необережності передбачена адміністративна відповідальність особам, які досягли шістнадцятирічного віку.

На сьогодні, кожен громадянин України з моменту свого народження має право на отримання паспорта для виїзду за кордон. Паспорт для виїзду за кордон оформляється з народження особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, - на 10 років.

З 1 січня 2015 року в Україні запроваджено оформлення і видачу біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон

Прийом документів осіб, які зареєстровані на території Ковпаківського району для оформлення паспорта громадянина України у формі картки (документування вперше після досягнення 14 років, зміна прізвища, непридатний до користування, обмін 25, 45 років) та оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснює відділ оформлення паспортних документів «Центру надання адміністративних послуг» СМР.

 

Відділ знаходиться за адресою:

м.Суми, вул. Горького, 21

Години прийому:

ПН 8.00-17.15

ВТ 8.00-20.00

СР 8.00-17.15

ЧТ 8.00-20.00

ПТ 8.00-16.00

СБ 8.00-14.00

Звертаємо увагу, що документи на оформлення паспорта громадянина України у формі картки подаються до територіальних підрозділів за зареєстрованим місцем проживання особи.