Подорож у Закарпаття

 

            У нашій школі стало традицією подорожувати містами України. Так, на осінній канікулах, 28 жовтня по 30 жовтня, учні 7-9 класів відправились в Закарпаття, а саме – Мукачево та Ужгород.

Мукачево - районний центр та друге за величиною місто в Закарпатській області розташоване на р. Латориця на стику відрогів Вулканічних Карпат та Закарпатської низовини. Головною пам’яткою є замок Паланок (14-17 ст.), який стоїть на горі вулканічного походження висотою 68 м і займає площу 13 930 кв. м. і є яскравим зразком середньовічної оборонної архітектури.

          Мукачеве цілком заслужено називають діамантом в короні Закарпаття. Тут надзвичайно сприятливий клімат та чисте, солодке повітря.. Прогулянка містом надала нам багато приємних вражень та цікавих відкриттів, задоволення від знайомства з пам’ятками міста(на фото – пам’ятник сажотрусу), його традиціями, смаколиками закарпатської кухні.

        Ми відвідали замок Сент-Міклош, що в Чинадієво, поблизу Мукачева. Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Замок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання Ілони Зріні та графа Текелі , яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу.

          А наступний день ми провели в Ужгороді, у місті на ріці Уж, адміністративному центрі Закарпатської області . Ми дізнались, що Ужгород - красень був відомий під ім'ям Унгвар. «Вар» перекладається як «фортеця», а значень слова «Унг» мовознавці пропонують кілька, причому абсолютно різних: від «швидкий» до «південь». Це є підтвердження того, як багато таємниць є у нашій історії. Не дивлячись на дощ, ми прогулялись вулицями міста і відвідали Ужгородський замок . Він зведений у другій половині 14 століття за розпорядженням Другетів, і з його будівництвом пов'язана щемлива легенда про Білу Діву, дочку капітана Другета, вона покохала ворога і за це батько наказав замурувати її у стінах замку. Суворі часи – суворі звичаї. Зараз у стінах замку знаходиться краєзнавчий музей. Дощ пройшов і ми насолоджувались вулицею Корзо – найвідоміше «місце для прогулянок», назване так Другетами,також найдовшею в Європі (більше 2 км) Липовою алеєю, яка шелестить листям вздовж річки Уж. Потім був проведений цікавий квест по місту, який і завершив нашу подорож.

            Скільки багато цікавого можна побачити ще в нашій рідній Україні, тому ми готові до відкриттів.

Екскурсія. Тростянець

 

 

Подорож у серце України. Полтава

 

ОДЕСА  - МОРЕ ВРАЖЕНЬ

Канікули завжди надихають на активний відпочинок. Так сталося і на цих весняних канікулах. Учні 6-8 класів здійснили подорож до Одеси – чарівного міста на чорноморському узбережжі України.

На шляху до Одеси була проведена інтерактивна екскурсія містом Харків. Учні дізнались багато цікавого про цей мегаполіс і були готові подорожувати далі.

Одеса зустріла нас теплом і сонцем. Недаремно говорять, що це – сонячне місто. Відвідання театру опери та балету, Одеської кіностудії змусило поринути в атмосферу справжнього мистецтва. А архітектура міста, що поєднує різні стилі (бароко, класицизм, ампір, модерн), надихає на подальші відкриття. Так, Воронцовський палац, будинок з атлантами, археологічний музей, пам’ятники видатним діячам Одеси, порт, морський вокзал, море… усе це захоплює та пробуджує бажання відкривати чарівний світ України далі.

Привітання з 8 Березня!

 

ЕКСКУРСІЯ ДО ВИБУХОТЕХНІЧНОГО ВІДДІЛУ

ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ

07.11-11.11.2016

Конкурс з "Основ здоров'я"

жовтень 2016

 

Заняття в Клініці дружньої до молоді

Екскурсія до міста Львів

         Львів - одне з найгарніших міст Європи.  Воно оповите численними легендами та неймовірними історіями. Побувавши в ньому один раз, хочеться приїхати  ще і ще, або ж залишитись тут. Львів можна назвати українським Вавилоном : на кожному кроці зустрічаєш людей з різних країн, чуєш різні мови. А ще у Львові - мінлива погода. -) Проте, завдяки численним сувенірним крамницям, оригінальним кав'ярням  і не менш цікавим музеям, можна втекти від холоду і  дощу.

         Нам дуже сподобалась старовинна архітектура міста, вузенькі, але такі затишні вулички, які наповнені ароматом Львівської кави та шоколаду. А ще ми рахували левів. Запитаєте: « Навіщо?». За легендою, той, хто нарахує не менше 20  левів – може загадувати бажання, яке обов’язково здійсниться!

Канікули – найкраща пора для того, щоб подорожувати  та відкривати для себе світ.

 

Екскурсія за маршрутом Суми- Переяслав-Хмельницький-Канів

08 жовтня 2016 року учні школи здійснили екскурсію за маршрутом Суми - Переяслав-Хмельницький-Канів, під час якої відвідали Національний історичний заповідник «Переяслав», «Музей народної архітектури та побуту»,»музей українського рушника», «Музей Т.Г.Шевченка», поклали квіти на могилу Великому Кобзареві.

 

 

6 жовтня 2016 р. учні 9 кл. відвідали святкові заходи з нагоди Дня юриста в ДК "Хімік"

 

6 жовтня 2016р. зустріч з професором Озерським, круглий стіл "Кримінальні провопорушення неповнолітніх: причини та наслідки"

4 жовтня 2016 р. в навчальному закладі відбулася зустріч учнів 9-10 класів з представниками СФ НУВС , під час якої діти ознайомилися з навчальними закладами, був проведений правовий брейн -ринг

 

28 вересня учні 9-10 класів приймали участь в міському квесті з нагоди Дня бібліотеки (разом з науковими працівниками СОНБ) "Історичні пам'ятки м. Суми"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подорож до Путивлю

        У теплі вересневі дні учні 5-8 класів здійснили подорож до Путивлю. Будь-яка подорож в далекі або близькі місця - це безліч приємних спогадів, тому славетне місто Путивль, якому більше, ніж 1100 років, назавжди запам'ятається дітям. А саме: Городок над річкою Сейм з пам'ятником княгині Ярославні, Нікольська гірка або "Гора Ковпака", Мовчанський монастир, який був зведений у ХVI ст., музей партизанської слави "Спадщанський ліс". І яка ж поїздка до лісу без каші? Іноді один день проведений в іншому місті дає більше, ніж 10 років життя, тому знаходьте час, щоб побачити світ і відчути повноту життя.

 

Трудові десанти «Чисте подвір’я»

День самоврядування

 

ОСІННІЙ ЯРМАРОК -2016

Робота мовного літнього табору «Веселка»

з 30.05.2016 по 03.06.2016 з учнями 6-7 класів.

Гарний настрій, творчі завдання, цікаві вікторини, захоплюючі ігри, навчальні екскурсії, співпраця з волонтером із Італії Маріапаолою Боселлі були доступними кожному учаснику.

 

The work of the summer language camp “The Rainbow”

from 30.05.2016 till 03.06.2016 with the pupils of the 6-7th forms

Good mood, creative tasks, interesting quizzes, exciting games, educational excursions and cooperative work with the EAV-volunteer from Italy Mariapaola Boselli were available.

 

Виступ ЮІР на міському конкурсі

Виступ агітбригади ДЮП на міському фестивалі

Свято Масляної

8 березня

Учасники виховного заходу

"ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ ДОБРИКІВ"

 

Виховний захід

"Хай живуть пісні мого народу"

Виховний захід "Хай живуть пісні мого народу"

Новорічні ранки в школі

 

 

Свято СвятогоМиколая

2015-2016 навчальний рік

Привітання учнями школи хворих дітей

в дитячій клінічній лікарні імені Святої Зінаїди 

з Днем Святого Микола

я

 

Міс Школи -2015

 

 

Осінній ярмарок -2015

Осінній ярмарок -2014