Дорога до закладу освіти

Дорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку ти маєш знати для того, щоб бути у безпеці.

Такі прості речі, як правильний одяг та світловідбиваючий матеріал, можуть зробити твою дорогу до школи безпечнішою.

Уяви свою дорогу до школи. Скільки дорожніх знаків ти бачиш? Скільки світлофорів ти проходиш? Скільки разів ти повинен перейти вулицю? При цьому не забувай звертати увагу також і на машини, що рухаються.

При виході з будинку:

 1. Якщо біля під'їзду будинку можливий рух транспортних засобів, відразу зверніть на це увагу дитини і разом подивіться, чи не наближається до вас автомобіль, мотоцикл, велосипед тощо.
 2. Якщо біля під'їзду стоять транспортні засоби або ростуть дерева, що закривають огляд, призупиніть свій рух і озирніться: чи немає за перешкодою небезпеки.

Коли рухаєтесь тротуаром:

 1. Дотримуйтеся правого боку тротуару.
 2. Не ведіть дитину по краю тротуару: дорослий повинен перебувати з боку проїжджої частини.
 3. Маленька дитина має йти поруч з дорослим, міцно тримаючись за руку.
 4. Привчіть дитину, йдучи по тротуару, уважно спостерігати за виїздом з двору або з території підприємства.
 5. Роз'ясніть дітям, що закидання проїзної частини (камінням, склом) і пошкодження дорожніх знаків можуть призвести до нещасного випадку.
 6. Не привчайте дітей виходити на проїжджу частину, коляски та санки з дітьми везіть тільки по тротуару.
 7. При пересуванні групи дітей навчайте їх іти в парі, виконуючи всі вказівки дорослих, які супроводжують групу.

Будь завжди помітним!

Особливо це стосується холодних і темних осінніх і зимових місяців. Ми радимо тобі носити світлий одяг, щоб водії машин тебе краще бачили у темряві.

Щоб зробити себе ще більш помітним для водіїв, доцільно пришити до одягу світловідвідбиваючий матеріал, який може врятувати твоє життя. Ти можеш, наприклад, зробити аплікацію з такого матеріалу та нашити її на свій одяг або прикріпити до рюкзака чи портфеля.

При увімкненому ближньому світлі водій автомобіля може побачити пішохода, який носить світловідбиваючий матеріал, з відстані 150 метрів. Якщо ж на тобі немає такого матеріалу, то водій машини побачить тебе лише з 30-ти метрів. А це дуже мало для того, щоб вчасно зупинити автомобіль.

/Files/images/svet.gif

Будь завжди помітним!

Бережи своє життя!

Готуючись перейти дорогу:

 1. Зупиніться або сповільніть рух, огляньте проїжджу частину.
 2. Залучайте дитину до спостереження за обстановкою на дорозі.
 3. Коментуйте свої рухи: поворот голови для огляду вулиці, зупинку для огляду дороги тощо.
 4. Вчіть дитину розрізняти транспортні засоби, що наближаються.
 5. Не стійте з дитиною край тротуару, адже при проїзді транспортний засіб може зачепити.
 6. Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, що готується до повороту, розкажіть про сигнали покажчиків повороту в автомобіля та в рухах мотоцикліста й велосипедиста.
 7. Неодноразово показуйте дитині, як транспортний засіб зупиняється біля переходу, як він рухається за інерцією.

При переході проїжджої частини дороги:

 1. Переходьте дорогу лише по пішохідних переходах або на перехрестях – по лінії тротуару, інакше дитина звикне переходити у невстановлених місцях.
 2. Йдіть тільки на зелений сигнал світлофора: дитина повинна звикнути, що на червоний і жовтий сигнали не переходять, навіть якщо немає транспорту.
 3. Виходячи на проїжджу частину, припиняйте розмови; дитина повинна засвоїти, що переходити дорогу слід мовчки.
 4. Не поспішайте і не біжіть; переходьте дорогу завжди розміреним кроком.
 5. Не переходьте дорогу навскоси, підкреслюйте і показуйте дитині щоразу, що йдете суворо поперек вулиці. Дитині потрібно пояснити, що це робиться для кращого спостереження за автомототранспортними засобами.
 6. Не виходьте на проїжджу частину з-за транспортного засобу або кущів, не оглянувши попередньо вулицю, привчайте дитину робити так само.
 7. Не поспішайте перейти дорогу, якщо на іншому боці ви побачили друзів, родичів, знайомих, потрібний автобус або тролейбус. Поясніть дитині, що поспіх на дорозі – це небезпечно.
 8. Переходячи вулицю, навіть якщо нею рідко проїжджає транспорт, слід попередньо подивитись навколо. Поясніть дитині, що автомобілі можуть несподівано виїхати з провулка, з двору будинку.
 9. При переході проїжджої частини по нерегульованому переходу в групі людей дитина повинна уважно стежити за рухом транспорту, інакше вона може звикнути при переході слідувати за супутниками, копіюючи їх поведінку, не спостерігаючи за рухом транспорту.

Дорога до школи на машині

Як юний міліціонер ти розумієш, що треба пристібатися ременем безпеки під час кожної поїздки у машині, причому незалежно від того, скільки ти будеш їхати: дві хвилини або дві години. Нагадуй про це також тим, хто їде поруч з тобою в автомобілі.

/Files/images/remen.gif

Тільки той, хто пристебнутий ременем безпеки перебуває у безпеці.

Дорога до школи на громадському транспорті

Багато дітей кожен день користуються громадським транспортом. Ось поради, які допоможуть тобі дістатися потрібного місця вчасно та безпечно:

 • вчасно виходь з дому;
 • після того, як ти вийшов із транспорту, наприклад шкільного автобуса, дочекайся, коли автобус від їде, і тільки після цього переходь дорогу;
 • не кричи, не бігай та не бийся на зупинці;
 • не ходи по краю тротуару;
 • не поспішай, коли входиш і виходиш із транспорту;
 • коли їдеш, намагайся сісти або міцно тримайся за поручень;
 • коли виходиш із транспорту, зверни увагу на машини, які проїжджають мимо;
 • якщо тебе забирають із зупинки батьки, то вони повинні чекати на тебе біля виходу із автобуса, а не на іншому боці вулиці.

Під час руху автомобіля:

 1. Привчайте дітей молодшого шкільного віку сидіти в автомобілі тільки на задньому сидінні, не дозволяйте сидіти поруч з водієм, якщо переднє сидіння не обладнане спеціальним дитячим сидінням. Дитяче автокрісло необхідне і на задньому сидінні. Поясніть дитині, що у разі різкої зупинки або зіткнення сила інерції кидає пасажира вперед, і він може вдаритися об вітрове скло або передню панель. При цьому дитина може отримати значні травми або навіть загинути.
 2. Не дозволяйте малолітній дитині під час руху стояти на задньому сидінні: при зіткненні або раптовій зупинці вона може перелетіти через спинку сидіння і вдаритися об лобове скло або передню панель.
 3. Дитину слід привчити, що першим з автомобіля виходить батько (мати), щоб допомогти зійти дитині і довести її до переходу або перехрестя.
 4. Не дозволяйте дітям перебувати в автомобілі без нагляду.
 5. Дитина повинна знати, що на велосипеді дозволено перевозити тільки одну дитину до семи років і то за умови, що велосипед обладнаний додатковим сидінням і підніжками.

  Найважливіші дорожні знаки означають:

   

  Стоп - ти повинен зупинитися та пропустити інших

  Дати дорогу - їдь повільніше або зупинись і пропусти інших

  Пішохідний перехід- ти повинен переходити дорогу саме у цьому місці

  Доріжка для велосипедистів - ти повинен її використовувати для катання на велосипеді

  Доріжка для пішоходів - ти повинен нею користуватися, коли йдеш пішки

  Житлова зона - ти повинен їхати повільно і звертати особливу увагу на дітей, які грають на вулиці, та пішоходів

   

   

  Дорога до школи на машині

   

  Треба пристібатися ременем безпеки під час кожної поїздки у машині, причому незалежно від того, скільки ти будеш їхати: дві хвилини або дві години. Нагадуй про це також тим, хто їде поруч з тобою в автомобілі.

   

  Тільки той, хто пристебнутий ременем безпеки перебуває у безпеці.

   

  А чи знаєш ти, що дитина завжди має подорожувати лише у спеціальному дитячому сидінні?

  Спитай у своїх батьків, чи є у них для тебе дитяче сидіння.

   

   

  Дорога до школи на громадському транспорті

   

  Багато дітей кожен день користуються громадським транспортом. Ось поради, які допоможуть тобі дістатися потрібного місця вчасно та безпечно:

  - вчасно виходь з дому;

  - після того, як ти вийшов із транспорту, наприклад шкільного автобуса, дочекайся, коли автобус від їде, і тільки після цього переходь дорогу;

  - не кричи, не бігай та не бийся на зупинці;

  - не ходи по краю тротуару;

  - не поспішай, коли входиш і виходиш із транспорту;

  - коли виходиш із транспорту, зверни увагу на машини, які проїжджають мимо;

  - якщо тебе забирають із зупинки батьки, то вони повинні чекати на тебе біля виходу із автобуса, а не на іншому боці вулиці.